Povodom Dana državnosti Republike Hrvatske, na Trgu hrvatskih rodoljuba u Ogulinu održana je svečanost odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima te svima koji su svoje živote položili za slobodu i neovisnost Domovine. Vijence su položili i svijeće zapalili gradonačelnik Dalibor Domitrović sa zamjenikom Danielom Vukeljom, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata, pripadnici policije i vatrogasaca, ravnatelji i direktori gradskih ustanova i poduzeća, gradski i županijski vijećnici, članovi političkih stranaka te brojni građani. Molitvu za sve poginule i preminule hrvatske branitelje predvodio je ogulinski župnik vlč. Nikola Prša, dok su svečanosti poseban doprinos dali članovi Frankopanske garde i trubač Puhačkog orkestra DVD-a Ogulin.
